"GİDİLMEMİŞ ZAMANLAR" SERGİSİ
Bay İnşaat'ın "ARTFUL LIVING" Konsepti ile gerçekleşen ilk sergi çalışması "GİDİLMEMİŞ ZAMANLAR" , fotoğraf sanatçısı Merih Akoğul'un Bahçeşehir Üniversitesi'nde mezuniyet projelerinde birlikte çalıştığı dört öğrencisi Gülbin Çetindemir, Nejat Çifçi, Deniz Koçak, Begüm Yamanlar ile birlikte gerçekleştirilmiştir. Gitmek, zaman ve insanların bıraktığı izler fotoğraf aracılığıyla yeniden ele alınıyor.

Her şeyin adeta bir perdenin arkasına gizlendiği ve simülasyonların gerçek olarak kabul edildiği günümüzde, fotoğraf sanatı, geçip giden anlara mekânlar üzerinden bir kez daha tanıklık ederek müdahalede bulunuyor; fotoğrafın özünü ve bugün vardığı noktayı bir kez daha bizlere hatırlatıyor.

Nejat Çifçi her köşesine yaşanmışlığın sindiği, insanların alın teri dökerek yaşamlarını idame ettirdikleri Valide Han'da bizleri yaşanmışlığın tarihe dönüştüğü yerde bir yolculuğa çıkarırken, Gülbin Çetindemir de rüyalarının izinden giderek bilinçaltının adeta bir röntgenini çekiyor ve büyük bir cesaretle herkesin kendi yorumunu üzerine katabileceği tren yollarını kullanarak netsiz bir alanda çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Deniz Koçak, Beat Kuşağı'ın lokomotifi Jack Kerouac'ın kendinden sonra gelen kuşakları derinden etkilemiş Yolda romanından yola çıkarak, ?gitmek? meselesine değinirken, Begüm Yamanlar da gerçekleştidiği bir video çalışması ve fotoğraflarıyla zaman ve mekânları iç içe geçiriyor, şimdi, geçmiş, gelecek arasında sıkışmış zamanı klasik akışından kurtarmaya çalşıyor.

Bay İnşaat'ın "ARTFUL LIVING" Konsepti ile gerçekleştirdiği ilk fotoğraf sergisi,
Balaban Dere Caddesi / Hilpark Suıtes Evlerı No :10 İstinye - Sarıyer / İstanbul

Sergi 31 Mayıs - 15 Kasım tarihleri arasında ziyaret edilebilir.
Bay İnşaat